Pardus’tan Büyük Başarı

Gönderen GeneL Elektronik | Teknoloji Haberleri | Çarşamba 1 Aralık 2010 09:14

Linux Journal okurlarının 1995 yılından beri özgüryazılımdünyasının en iyilerini belirlediği Readers’ Choice Awards 2010 ödüllerinde Pardus, ‘Özgür yazılımla geliştirilen en iyi ürün’, ‘En iyi Linux dağıtımı’ ve yazılım kurma, kaldırma ile güncelleme alanlarındaki performans için verilen ‘Paket yönetim sistemi’ kategorilerinde PiSi adlı özgün tasarımıyla ilk 5 yazılım arasında yer almayı başardı.

Ürün, tüm dünyada tanınmış ve köklü rakiplerini geride bırakarak dünyanın en önemli özgür yazılım topluluklarından Linux’da adından başarı ile söz ettirdiğine vurgu yapan Pardus proje yöneticisi Erkan Tekman şunları kaydetti:

“Özgür yazılım dünyasının olanaklarından yararlanılarak sürekli geliştirilen Pardus, yenilenen bir işletim sistemi konumunda. Pardus 2011 ve Kurumsal 2 sürümlerini yayınlamaya hazırlanırken bu haberi almak tüm ekip için heyecan verici oldu. Pardus ülkemizin yanı sıra, tüm dünyada ilgi görüyor. Ödüller de bu ilginin bir sonucu diye bakıyoruz. Readers’ Choice Awards 2010 ödüllerinde, tüm dünyadan 300 kadar Linux dağıtımını geride bırakarak ilk 5 arasında yer almayı başardı. Böylelikle dünyanın köklü ve tanınmış yazılımları arasında sıyrılarak ilk sıralara yerleşti. Pardus daha da gelişerek ve yenilenerek açık kaynak dünyasının sınırlarını zorlamaya önümüzdeki dönemde de devam edecek.”

16 yıldır internette yayın hayatını sürdüren Linux Journal dergisi, küresel Linux topluluğunun en önemli buluşma noktalarından birini oluşturuyor. Linux Journal aynı zamanda tüm dünyada en çok tıklanan 15 bin site arasında yer alıyor.

Sonraki sayfa »

lcd resim next hd bilgisayar malzemeleri pil çeşitleri cep teelfonları