Dell” Tüm Hisselerini Satıyor

Gönderen GeneL Elektronik | Teknoloji Haberleri | Cumartesi 23 Şubat 2013 01:13

593258

 

ABD merkezli bilgisayar üreticisi Dell, ABD’nin tanık olduğu ekonomik gerilemeden bu yana tanık olunan en büyük kaldıraçlı satınalma işleminde hisselerini devretme kararı aldı. Microsoft’un, hisse başına 15.65 dolar ödeyeceği açıllanırken, satış pazarlıkları hakkındaki bilgilerin kamuoyuna sızmasıyla Dell hisseleri yüzde 25 değer kazandı. Microsoft, satın alma işleminde Dell’e 2 milyar dolar borç verecek.Dell, 1988 yılında halka arz edilmişti. Şirket, hisselerini şirketlere satarak yeniden halka kapalı bir hale gelecek.

Yönetim kurulu başkanı ve kurucu Michael Dell, yaptığı açıklamada, ‘yeniden bilgisayar alanında bir numara olmak istediklerini’ söylerken, “Dell, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için yeni bir sayfa açamyı umuyoruz” dedi.

 

New York Times’ın verdiği bilgiye göre, Dell yönetim kurulu üyeleri dün akşam bir araya gelerek alınan kararı oyladı.Michael S. Dell’in başında olduğu Dell, yapacağı satış işlemiyle bir türlü yakasını kurtaramadığı ekonomik sıkıntıdan kurtulmayı umuyor. Dell’in, şahsi hisselerinin yüzde 16’sını yapılacal satışta elden çıkaracağı belirtildi.

lcd resim next hd bilgisayar malzemeleri pil çeşitleri cep teelfonları