Kaspersky Hırsızlara Karşı Savaşıyor

Gönderen GeneL Elektronik | Teknoloji Haberleri | Çarşamba 29 Aralık 2010 16:28

Dünyanın lider güvenlik içerik yönetim çözüm geliştiricisi Kaspersky Lab, Kaspersky Mobil Security 9 (KMS9) ile cep telefonunuzun çalınması durumunda telefonunuzdaki bilgileri koruyor.

Anti-hırsız özelliği ile Kaspersky Mobil Security 9, telefonunuz çalındığında veya kaybolduğunda telefonu kilitleyebiliyor ve hafızasını silebiliyor. GPS yoluyla telefonun yerini tespit edebilen ve SIM kart değiştirildiğinde yeni numara hakkında bilgi verebilen KMS9, bu sayede telefonunuzun bulunması için adli makamlara en kısa zamanda başvurmanızı sağlıyor. Mobil güvenlik paketi ile aynı zamanda telefonunuzda bulunan iş ve özel hayatınızla ilgili bilgi ve fotoğraflara hırsızların ulaşmasını da kolaylıkla engelleyebiliyorsunuz.

Mobil cihazları her türlü tehdide karşı koruyan Kaspersky Mobil Security 9’da yer alan Privacy Protection özelliği ise kullanıcılara gizli bir kontak listesi oluşturmalarını sağlıyor. Bu sayede ilgili kişilerle gerçekleştirilen görüşme bilgisi gizli tutulabiliyor. Yazılım ayrıca aramasını istemediğiniz kişilerin size ulaşmasının önüne geçerek, onlardan gelen mesajları otomatik olarak siliyor.

Kaspersky Mobile Security 9; Windows Mobile, Symbian ve BlackBerry işletim sistemli telefonlarla uyumluluk gösteriyor. Android uyumluluğu ise gelecek yıl içerisinde hizmete girecek.

lcd resim next hd bilgisayar malzemeleri pil çeşitleri cep teelfonları